آویزان کردن الاهلی عربستان تیم فوتبال ذوب آهن

آویزان کردن: الاهلی عربستان تیم فوتبال ذوب آهن alahli arabestan varzeshi-Football asiya – ghahreman asiya tim Football zob ahan

گت بلاگز وب‌گردی از کجا بفهمیم که فرزندمان به شیرخشک حساسیت دارد؟

اگر چه همه متخصصان به مادران توصیه می کنند که فرزندشان را با شیر خودشان تغذیه کنند ولی ممکن است به هر دلیلی بخواهید فرزندتان را با شیرخشک تغذیه کنید.

از کجا بفهمیم که فرزندمان به شیرخشک حساسیت دارد؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، اگر چه همه متخصصان به مادران توصیه می کنند که فرزندشان را با شیر خودشان تغذیه کنند ولی ممکن است به هر دلیلی بخواهید فرزندتان را با شیرخشک تغذیه کنید.مهم ترین توصیه جهت گزینش شیر خشک، کیفیت تغذیه ای، قیمت و حساسیت زا نبودن آن است.
شاید با خودتان فکر کنید مگر شیرخشک مخصوص شیرخواران هم می تواند حساسیت زا باشد؟پاسخ مثبت هست؛ حساسیت به شیرخشک را می توان از روی علائمی تشخیص داد و با تعویض نوع شیرخشک تصویر العمل هایی حساسیتی را از بین برد.

عبارات مهم : کودکان – حساسیت

انواع مهم شیرخشک
شیرخشک تولید شده است از شیر گاو:
بیشتر انواع شیرخشک موجود در بازار از شیرگاو تهیه شده است و از مهم ترین مواد مغذی مورد نیاز کودک برخوردار هست. تولید کنندگان ضمن خشک کردن شیر، پروتئین آن را عوض کردن می دهند، به طوری که دستگاه گوارش کودک ، آن را به راحتی هضم کند.
البته، بعضی کودکان به پروتئین های شیرگاو حساسیت نشان می دهند بنابراین به نوع خاصی از شیرخشک مخصوص کودکان نیاز دارند.
شیر خشک تهیه شده است از سویا:
این نوع شیرخشک جهت شیرخوارانی مناسب است که به پروتئین های حیوانی حساسیت نشان می دهند. البته اگر شیرخوار به شیرگاو یا لاکتوز هم حساسیت دارد می توان جهت تغذیه او از این نوع شیر استفاده کرد. یادآوری می شود که لاکتوز یک نوع قند است که در شیرگاو وجود دارد. با وجود این، گاهی می بینیم بعضی فرزند هایی که به شیرگاو حساسیت دارند به شیر سویا هم آلرژی دارند.
شیر خشک با پروتئین های تجزیه شده:
این نوع شیرخشک حاوی پروتئین های تجزیه شده است است که بسته به نوع آن، ممکن است کل یا بخشی از پروتئین شیر تجزیه شده است باشد. شیرخوارانی که به شیر گاو و شیر سویا تصویر العمل نشان می دهند، بهتر است از این نوع شیر تغذیه شوند. این نوع شیر خشک همچنین جهت کودکانی که به انواع پروتئین حساسیت دارند هم مناسب است.
شیرخشک خاص:
برخی انواع شیرخشک هم، جهت نوزاد نارس یا شیرخوارانی که نیازهای تغذیه ای به شخصی دارند، تولید می شود.
تاریخ مصرف شیر خشک مهم است؟
شیرخشک های تاریخ مصرف گذشته را نخرید یا اگر در منزل دارید از آن ها استفاده نکنید، لیکن بعد از گذشت تاریخ درج شده است روی بسته، کیفیت و ارزش غذایی شیرخشک دستخوش عوض کردن می شود. یادتان باشد که کیفیت بسته شیرخشک هم جهت ما مهم هست. اگر بسته یا قوطی باد کرده، پاره شده است یا سوراخ شده است یا زنگ زده از خرید آن محصول خودداری کنید.
از کجا بفهمیم که فرزندمان به شیرخشک حساسیت دارد؟
تغییرات پوستی:
در مدتی که شیر را به فرزندتان می دهید باید به پوست فرزندتان توجه خاص ای داشته باشید. بسیاری از انواع حساسیت شیرخوار به شیرخشک به صورت خارش، اگزما، خشکی پوست، پوسته پوسته شدن و کهیر خود را نشان می دهد و ممکن است قسمتی از پوست یا تمام آن را درگیر کند.
به شیرخوردن فرزندتان دقت کنید:
اگر کودک بعد از خوردن شیر، گاز زیادی دفع کند احتمالا به آن نوع شیرخشک حساسیت دارد.
استفراغ و آب دهان:
کودکان در ماه های ابتدای زندگی دچار ریفلاکس می شوند و ممکن است بارها اتفاق بیفتد هنگامی که می خواهید گاز معده آن ها را خارج کنید روی شانه شما شیر اوج بیاورند، این حالت کاملا طبیعی است ولی مراقب استفراغ های غیرطبیعی ، مکرر و همچنین بیرون ریختن مقدار زیاد بزاق کودک از دهانش باشید لیکن این دو عوض کردن ممکن است از نشانه های حساسیت به شیرخشک باشد.
تغییرات ناحیه مقعد:
به مقعد فرزندتان توجه کنید، اگر پوست اطراف این ناحیه به صورت دایره ای قرمز شده است باشد و با کرم های ضدسوختگی ناحیه پوشک اصلاح نیابد شاید فرزندتان به شیرخشکی که می خورد حساسیت داشته باشد.
تغییرات روده ای:
توجه به کارکرد روده کودک اهمیت دارد. اگر بعد از مصرف نوع به شخصی شیرخشک، کارکرد روده فرزندتان عوض کردن قابل توجهی داشت احتمالا فرزندتان به آن نوع شیرخشک حساسیت دارد.
تغییرات صورت:
گاهی در موارد شدید حساسیت، تورم هایی در ناحیه صورت دیده می شود که ممکن است تنفس کودک را سخت کند.
مدفوع غیرعادی:
اگر فرزندتان را از شیرخود گرفته اید و می خواهید او را با شیرخشک تغذیه کنید، ممکن است مدفوع فرزندتان عوض کردن شکل دهد و بوی متفاوتی داشته باشد ولی اگر بوی مدفوع متعفن است و خیلی سفت یا خیلی شل شده است ، ممکن است شیرخشک انتخابی شما جهت فرزندتان حساسیت زا باشد.

فرزندم به شیرخشکش حساسیت دارد، چه کنم؟
قبل از این که خودسرانه به داروخانه یا فروشگاه مواد بهداشتی بروید، به متخصص کودکان معالج فرزندتان سری بزنید و علائم فرزندتان را جهت او شرح دهید. متخصص می تواند نوع مناسبی از شیرخشک را به شما پیشنهاد کند تا فرزندتان دوباره دچار حساسیت به شیرخشک نشود. یادآوری می شود تغذیه کودک با شیرمادر تا 6 ماه اول زندگی، احتمال بروز حساسیت به انواع شیر و به خصوص شیرخشک را کم کردن می دهد.
منبع:سلامت
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: کودکان | حساسیت | یادآوری | پروتئین | مدفوع | تغذیه | تاریخ | انواع | شیرخشک | حساسیت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz